Preloader

Summer 2019

Monday WILLIAMSBURG Outdoor 7s

Monday @ Bushwick Inlet Park

Group A

Team W D L GF GA GD Pts
Vikings 4 1 1 31 14 17 13
Legalize It FC 0 1 5 8 23 -15 1
Shromadom United 3 1 2 13 12 1 10
Howard's Moustache 5 0 1 17 8 9 15
Pitutis FC 2 2 2 14 11 3 8
AHRC NYC 1 0 5 12 24 -12 3
Williamsburg Albion 3 1 2 14 17 -3 10

Group B

Team W D L GF GA GD Pts
FC United Nations 0 2 4 5 11 -6 2
Crooklyn 1 0 5 6 16 -10 3
Actuaries&Friends 3 1 2 12 14 -2 10
The WAGs 1 1 4 9 23 -14 4
99P 4 0 2 18 7 11 12
Illuminaughty 4 1 1 17 10 7 13
Pickleback Pandas 5 1 0 18 4 14 16

13

Dan Provenza

Vikings

11

Erik R

Vikings

7

Danny Baide

Illuminaughty

7

Ricardo Castaneda

Shromadom United

7

Ugo Ugeh

Howard's Moustache

7

Nate Peifer

Williamsburg Albion

Weather and League updates can be found on Facebook, Twitter or by emailing info@nycoedsoccer.com. For subbing rules please click here.


The Top Two from each Group compete for the Championship. Teams in 3rd will play in the Challenge Cup.


08:00 PM- Pitutis FC 1 vs 6 Vikings
08:00 PM- Legalize It FC 2 vs 5 Howard's Moustache
08:00 PM- Williamsburg Albion 1 vs 4 Shromadom United
08:50 PM- Pickleback Pandas 6 vs 2 The WAGs
08:50 PM- Actuaries&Friends 1 vs 1 FC United Nations
08:50 PM- Crooklyn 0 vs 3 Illuminaughty
08:00 PM- Pickleback Pandas 5 vs 0 Actuaries&Friends
08:00 PM- Illuminaughty 6 vs 2 The WAGs
08:00 PM- FC United Nations 1 vs 3 99P
08:50 PM- Pitutis FC 1 vs 1 Legalize It FC
08:50 PM- Shromadom United 3 vs 7 Vikings
08:50 PM- Howard's Moustache 3 vs 2 AHRC NYC
08:00 PM- Williamsburg Albion 2 vs 1 Howard's Moustache
08:00 PM- Legalize It FC 2 vs 3 AHRC NYC
08:00 PM- Pitutis FC 2 vs 2 Shromadom United
08:50 PM- Actuaries&Friends 3 vs 2 Crooklyn
08:50 PM- The WAGs 1 vs 6 99P
08:50 PM- Illuminaughty 2 vs 1 FC United Nations

Games rescheduled for August 19th


08:00 PM- Howard's Moustache 5 vs 2 Vikings
08:00 PM- AHRC NYC 0 vs 2 Shromadom United
08:00 PM- Pitutis FC 6 vs 0 Williamsburg Albion
08:50 PM- Actuaries&Friends 3 vs 5 Illuminaughty
08:50 PM- Pickleback Pandas 2 vs 0 99P
08:50 PM- Crooklyn 1 vs 3 The WAGs
08:00 PM- FC United Nations 1 vs 1 The WAGs
08:00 PM- 99P 4 vs 1 Illuminaughty
08:00 PM- Pickleback Pandas 3 vs 1 Crooklyn
08:50 PM- Legalize It FC 1 vs 2 Shromadom United
08:50 PM- Pitutis FC 4 vs 0 AHRC NYC
08:50 PM- Williamsburg Albion 1 vs 1 Vikings
08:00 PM- Legalize It FC 1 vs 10 Vikings
08:00 PM- AHRC NYC 4 vs 8 Williamsburg Albion
08:00 PM- Pitutis FC 0 vs 2 Howard's Moustache
08:50 PM- Actuaries&Friends 3 vs 0 The WAGs
08:50 PM- 99P 4 vs 0 Crooklyn
08:50 PM- Pickleback Pandas 2 vs 1 FC United Nations
08:00 PM- Crooklyn 2 vs 0 FC United Nations
08:00 PM- Actuaries&Friends 2 vs 1 99P
08:00 PM- Pickleback Pandas 0 vs 0 Illuminaughty
08:50 PM- Legalize It FC 1 vs 2 Williamsburg Albion
08:50 PM- AHRC NYC 3 vs 5 Vikings
08:50 PM- Shromadom United 0 vs 1 Howard's Moustache
08:00 PM- Championship Semi-Final I: Howard's Moustache 0 vs 0 Illuminaughty win 3-2 on penalties
08:00 PM- Championship Semi-Final II: Pickleback Pandas 3 vs 0 Vikings
08:50 PM- Championship Final: Illuminaughty 1 vs 0 Pickleback Pandas
08:50 PM- Challenge Cup Final: 99P 3 vs 0 Shromadom United