Preloader

Spring 2024

Friday WILLIAMSBURG Spring 2024 Outdoor 7s

Friday @ Bushwick Inlet Park

Team W D L GF GA GD Pts
Little Gentlemen FC 0 1 3 8 13 -5 1
Howard's Moustache 1 1 1 7 7 0 4
Magic Little Elves 2 0 1 6 8 -2 6
Inter Bklyn FC 2 0 1 4 3 1 6
Selva Negra United 1 1 1 8 7 1 4
The Rainbow Robots 2 1 1 6 6 0 7
Metropolis Violets 3 0 0 9 2 7 9
Real Meniscus 3 0 1 11 9 2 9
Dark & Stormy FC 1 0 3 7 8 -1 3
Corey's Spring Training Awakening 0 0 3 5 9 -4 0
Dom Perignons 2 0 2 6 5 1 6

4

Sam Kececi

Real Meniscus

4

Jorge Hernandez

Howard's Moustache

4

Jeffrey Ball

Corey's Spring Training Awakening

3

Craig Schackner

Metropolis Violets

3

Katherine Budlong

The Rainbow Robots

3

Robbie Paterson

Selva Negra United

Leagues in association with TapRm, a revolutionary online marketplace for beer, cider, hard seltzer and every drink in between.

Weather and League updates can be found on Facebook, Twitter or by emailing info@nycoedsoccer.com.


To register for this League, please sign into your player profile by clicking HERE.

 

The Top 4 compete for the Championship. Teams placed 5th-8th play for the Challenge Cup.


08:05 PM- The Rainbow Robots 1 vs 0 Real Meniscus
08:05 PM- Selva Negra United 4 vs 2 Corey's Spring Training Awakening
09:00 PM- Dom Perignons 3 vs 0 Little Gentlemen FC
09:00 PM- Howard's Moustache 2 vs 1 Dark & Stormy FC

Bye: Corey's Spring Training


08:05 PM- Dom Perignons 1 vs 2 Real Meniscus
08:05 PM- Howard's Moustache 4 vs 4 Little Gentlemen FC
08:05 PM- Metropolis Violets 1 vs 0 Inter Bklyn FC
09:00 PM- Dark & Stormy FC 2 vs 3 Magic Little Elves
09:00 PM- The Rainbow Robots 1 vs 1 Selva Negra United
08:05 PM- Dark & Stormy FC 2 vs 3 Inter Bklyn FC
08:05 PM- The Rainbow Robots 3 vs 2 Corey's Spring Training Awakening
08:05 PM- Magic Little Elves 1 vs 5 Metropolis Violets
09:00 PM- Dom Perignons 2 vs 1 Howard's Moustache
09:00 PM- Real Meniscus 5 vs 4 Little Gentlemen FC
08:05 PM- Real Meniscus 4 vs 3 Selva Negra United
08:05 PM- Little Gentlemen FC 0 vs 1 Inter Bklyn FC
08:05 PM- Dark & Stormy FC 2 vs 0 Dom Perignons
09:00 PM- Corey's Spring Training Awakening 1 vs 2 Magic Little Elves
09:00 PM- The Rainbow Robots 1 vs 3 Metropolis Violets
08:05 PM- The Rainbow Robots - vs - Howard's Moustache
08:05 PM- Selva Negra United - vs - Metropolis Violets
08:05 PM- Real Meniscus - vs - Magic Little Elves
09:00 PM- Inter Bklyn FC - vs - Corey's Spring Training Awakening
09:00 PM- Dark & Stormy FC - vs - Little Gentlemen FC
08:05 PM- Selva Negra United - vs - Dark & Stormy FC
08:05 PM- Dom Perignons - vs - Corey's Spring Training Awakening
08:05 PM- Inter Bklyn FC - vs - Howard's Moustache
09:00 PM- The Rainbow Robots - vs - Magic Little Elves
09:00 PM- Real Meniscus - vs - Metropolis Violets
08:05 PM- The Rainbow Robots - vs - Dom Perignons
08:05 PM- Howard's Moustache - vs - Metropolis Violets
08:05 PM- Little Gentlemen FC - vs - Magic Little Elves
09:00 PM- Dark & Stormy FC - vs - Corey's Spring Training Awakening
09:00 PM- Inter Bklyn FC - vs - Selva Negra United
08:05 PM- Inter Bklyn FC - vs - Real Meniscus
08:05 PM- Corey's Spring Training Awakening - vs - Howard's Moustache
08:05 PM- Little Gentlemen FC - vs - Selva Negra United
09:00 PM- Metropolis Violets - vs - Dark & Stormy FC
09:00 PM- Dom Perignons - vs - Magic Little Elves
08:05 PM- The Rainbow Robots - vs - Little Gentlemen FC
08:05 PM- Real Meniscus - vs - Howard's Moustache
08:05 PM- Selva Negra United - vs - Dom Perignons
09:00 PM- Inter Bklyn FC - vs - Magic Little Elves
09:00 PM- Real Meniscus - vs - Corey's Spring Training Awakening
08:05 PM- Championship SF1: 1st Place - vs - 4th Place
08:05 PM- Championship SF2: 2nd Place - vs - 3rd Place
09:00 PM- Challenge Cup SF1: 5th Place - vs - 8th Place
09:00 PM- Challenge Cup SF2: 6th Place - vs - 7th Place
08:05 PM- Championship Final: Winners of SF1 - vs - Winners of SF2
08:05 PM- Challenge Cup Final: Winners of SF1 - vs - Winners of SF2