Preloader

Spring 2018

SUNDAY LOWER EAST SIDE Outdoor 7s

Sunday @ Nike Field, Sara D. Roosevelt Park

Team W D L GF GA GD Pts
Starters & Sides 3 1 3 13 15 -2 10
Team Awesome 3 1 3 11 11 0 10
OTPHJ FC 6 1 0 27 7 20 19
The Lucky Strikes 0 0 7 2 29 -27 0
Sigmu Snakes 4 2 1 13 8 5 14
Sporting 336 2 1 4 10 11 -1 7
Blue Team 4 2 1 23 12 11 14
Picklebacks 2 0 5 5 11 -6 6

9

Ryan Cupolo

Blue Team

9

Ryan Walsh

Blue Team

Weather and League updates can be found on Facebook, Twitter or by emailing info@nycoedsoccer.com. For subbing rules please click here.


Play-Off assignments are determined by League standings upon completion of the regular season.


03:00 PM- Starters & Sides 0 vs 1 Team Awesome
03:45 PM- OTPHJ FC 7 vs 0 The Lucky Strikes
04:30 PM- Sigmu Snakes 2 vs 1 Sporting 336
05:15 PM- Picklebacks 0 vs 3 Blue Team
03:00 PM- The Lucky Strikes 2 vs 8 Blue Team
03:45 PM- Sigmu Snakes 4 vs 3 Starters & Sides
04:30 PM- Picklebacks 0 vs 2 OTPHJ FC
05:15 PM- Sporting 336 0 vs 0 Team Awesome
03:00 PM- OTPHJ FC 3 vs 0 Sporting 336
03:45 PM- Picklebacks 0 vs 1 Team Awesome
04:30 PM- Blue Team 1 vs 1 Starters & Sides
05:15 PM- Sigmu Snakes 2 vs 0 The Lucky Strikes
03:00 PM- Picklebacks 1 vs 2 Starters & Sides
03:45 PM- Sporting 336 3 vs 4 Blue Team
04:30 PM- Sigmu Snakes 1 vs 1 OTPHJ FC
05:15 PM- The Lucky Strikes 0 vs 4 Team Awesome
03:00 PM- The Lucky Strikes 0 vs 2 Picklebacks
03:45 PM- Sporting 336 1 vs 2 Starters & Sides
04:30 PM- OTPHJ FC 4 vs 2 Blue Team
05:15 PM- Team Awesome 1 vs 3 Sigmu Snakes
03:00 PM- Sigmu Snakes 0 vs 0 Blue Team
03:45 PM- The Lucky Strikes 0 vs 3 Starters & Sides
04:30 PM- OTPHJ FC 3 vs 2 Team Awesome
05:15 PM- Sporting 336 2 vs 0 Picklebacks
03:00 PM- Blue Team 5 vs 2 Team Awesome
03:45 PM- Sporting 336 3 vs 0 The Lucky Strikes
04:30 PM- Sigmu Snakes 1 vs 2 Picklebacks
05:15 PM- OTPHJ FC 7 vs 2 Starters & Sides
03:00 PM- Quarter-Final I: OTPHJ FC 3 vs 0 The Lucky Strikes
03:45 PM- Quarter-Final II: Blue Team 4 vs 0 Picklebacks
04:30 PM- Quarter-Final III: Sigmu Snakes 3 vs 0 Sporting 336
05:15 PM- Quarter-Final IV: Team Awesome win 2-1 on penalties 1 vs 1 Starters & Sides
03:00 PM- Semi-Final I: OTPHJ FC 1 vs 0 Team Awesome
03:45 PM- Semi-Final II: Blue Team 3 vs 1 Sigmu Snakes
04:30 PM- FINAL: OTPHJFC 3 vs 3 Blue Team win 3-2 on penalties