Preloader

Summer 2018

FRIDAY CHELSEA Outdoor 6s Summer 18

Friday @ Chelsea Waterside Park

Group A

Team W D L GF GA GD Pts
ABCDEFC 1 0 1 15 11 4 3
Bananahosen 1 0 2 4 11 -7 3
Pub Winners FC 1 1 1 9 7 2 4
Poindexter United 2 0 0 12 7 5 6
Redbull Internationals 0 1 2 3 12 -9 1
OMM United 2 0 1 14 5 9 6
Shaolin United 0 1 1 9 15 -6 1
Classy Natural 1 2 0 13 9 4 5
Honey Badgers 0 1 1 3 8 -5 1

Group B

Team W D L GF GA GD Pts
Fusion RP 0 0 3 6 16 -10 0
MetroTech 08 1 1 1 5 6 -1 4
Dreamkillers 2 0 1 8 4 4 6
FC Hammer 2 0 0 8 2 6 6
Bloody Pints 1 0 2 5 10 -5 3
WWFC 2 0 0 8 2 6 6
NY Cosmos 2 0 1 14 5 9 6
Chelsea Metros 0 1 2 4 14 -10 1
Strike FC 1 0 1 8 7 1 3

5

Alex Lyashchenko

Classy Natural

5

Matthew Greenberg

Poindexter United

4

Matt Kennedy

NY Cosmos

4

Jesse Puzio

Poindexter United

4

Nabil Ez-zaoui

Shaolin United

Weather and League updates can be found on Facebook, Twitter or by emailing info@nycoedsoccer.com. For subbing rules please click here.


Upon the conclusion of the regular season, The Top Two from each group compete for the Championship.

 

Teams placed 3rd through 6th participate in the Challenge Cup, while teams 7th-9th play for the Plate.


07:00 PM- Shaolin United 3 vs 9 ABCDEFC
07:00 PM- Poindexter United 4 vs 1 Pub Winners FC
07:45 PM- OMM United 8 vs 1 Redbull Internationals
07:45 PM- Chelsea Metros 0 vs 3 WWFC
08:30 PM- Bananahosen 1 vs 5 Classy Natural
08:30 PM- Fusion RP 1 vs 3 Dreamkillers
09:15 PM- Bloody Pints 1 vs 3 MetroTech 08
09:15 PM- FC Hammer 3 vs 1 NY Cosmos
07:00 PM- Fusion RP 2 vs 5 WWFC
07:00 PM- NY Cosmos 4 vs 0 Strike FC
07:45 PM- Chelsea Metros 2 vs 2 MetroTech 08
07:45 PM- Bloody Pints 3 vs 2 Dreamkillers
08:30 PM- Shaolin United 6 vs 6 Classy Natural
08:30 PM- ABCDE FC 3 vs 0 OMM United
09:15 PM- Pub Winners FC 6 vs 1 Honey Badgers
09:15 PM- Bananahosen 2 vs 0 Redbull Internationals
07:00 PM- Pub Winners FC 2 vs 2 Classy Natural
07:00 PM- Honey Badgers 2 vs 2 Redbull Internationals
07:45 PM- ABCDEFC 6 vs 8 Poindexter United
07:45 PM- FC Hammer 5 vs 1 Bloody Pints
08:30 PM- OMM United 6 vs 1 Bananahosen
08:30 PM- Fusion RP 3 vs 8 Strike FC
09:15 PM- NY Cosmos 9 vs 2 Chelsea Metros
09:15 PM- Dreamkillers 3 vs 0 MetroTech 08
07:00 PM- Chelsea Metros - vs - Fusion RP
07:00 PM- Dreamkillers - vs - NY Cosmos
07:45 PM- WWFC - vs - Strike FC
07:45 PM- FC Hammer - vs - MetroTech 08
08:30 PM- Poindexter United - vs - Bananahosen
08:30 PM- OMM United - vs - Honey Badgers
09:15 PM- Pub Winners FC - vs - Shaolin United
09:15 PM- Redbull Internationals - vs - Classy Natural

No Games Due To Holiday


07:00 PM- ABCDEFC - vs - Redbull Internationals
07:00 PM- Poindexter United - vs - OMM United
07:45 PM- Honey Badgers - vs - Shaolin United
07:45 PM- WWFC - vs - Dreamkillers
08:30 PM- Strike FC - vs - Chelsea Metros
08:30 PM- Bananahosen - vs - Pub Winners FC
09:15 PM- Bloody Pints - vs - NY Cosmos
09:15 PM- FC Hammer - vs - Fusion RP
07:00 PM- MetroTech 08 - vs - Strike FC
07:00 PM- Bloody Pints - vs - Chelsea Metros
07:45 PM- WWFC - vs - NY Cosmos
07:45 PM- FC Hammer - vs - Dreamkillers
08:30 PM- Classy Natural - vs - ABCDEFC
08:30 PM- Pub Winners FC - vs - OMM United
09:15 PM- Shaolin United - vs - Poindexter United
09:15 PM- Honey Badgers - vs - Bananahosen
07:00 PM- OMM United - vs - Shaolin United
07:00 PM- Redbull Internationals - vs - Pub Winners FC
07:45 PM- ABCDEFC - vs - Honey Badgers
07:45 PM- Poindexter United - vs - Classy Natural
08:30 PM- Bloody Pints - vs - WWFC
08:30 PM- MetroTech 08 - vs - Fusion RP
09:15 PM- FC Hammer - vs - Strike FC
09:15 PM- Chelsea Metros - vs - Dreamkillers
07:00 PM- MetroTech 08 - vs - WWFC
07:00 PM- NY Cosmos - vs - Fusion RP
07:45 PM- Chelsea Metros - vs - FC Hammer
07:45 PM- Strike FC - vs - Bloody Pints
08:30 PM- Classy Natural - vs - Honey Badgers
08:30 PM- Bananahosen - vs - Shaolin United
09:15 PM- ABCDEFC - vs - Pub Winners FC
09:15 PM- Poindexter United - vs - Redbull Internationals
07:00 PM- Poindexter United - vs - Honey Badgers
07:00 PM- Classy Natural - vs - OMM United
07:45 PM- Shaolin United - vs - Redbull Internationals
07:45 PM- NY Cosmos - vs - MetroTech 08
08:30 PM- Bananahosen - vs - ABCDEFC
08:30 PM- Strike FC - vs - Dreamkillers
09:15 PM- WWFC - vs - FC Hammer
09:15 PM- Fusion RP - vs - Bloody Pints
07:00 PM- The Plate Play-Off I: 9th Place of Group A - vs - 8th Play of Group B
07:00 PM- The Plate Play-Off II: 9th Place of Group B - vs - 8th Play of Group A
07:45 PM- Challenge Cup QF I: 3rd Place of Group A - vs - 6th Place of Group B
07:45 PM- Challenge Cup QF II: 3rd Place of Group B - vs - 6th Place of Group A
08:30 PM- Challenge Cup QF III: 4th Place of Group A - vs - 5th Place of Group B
08:30 PM- Challenge Cup QF IV: 4th Place of Group B - vs - 5th Place of Group A
09:15 PM- Championship Semi-Final I: Winners of Group A - vs - Group B Runners-Up
09:15 PM- Championship Semi-Final II: Winners of Group B - vs - Group A Runners-Up
10:00 PM- Championship FINAL: Winners of SFI - vs - Winners of SFII
07:00 PM- Challenge Cup SF I: Winners of QFI - vs - Winners of QFIV
07:00 PM- Challenge Cup SF II: Winners of QFII - vs - Winners of QFIII
07:45 PM- The Plate Semi-Final I: 7th Place of Group A - vs - Winners of POI
07:45 PM- The Plate Semi-Final II: 7th Place of Group B - vs - Winners of POII
08:30 PM- Challenge Cup Final: Winners of SFI - vs - Winners of SFII
08:30 PM- The Plate Final: Winners of SFI - vs - Winners of SFII
08:30 PM- The Plate Final: Winners of SFI - vs - Winners of SFII